Dla przyszłość bez Czarnobyla i Fukuszimy

2012-04-24_spotkanie Zapraszamy na otwarte spotkanie w ramach Europejskiego Tygodnia Akcji „Dla przyszłości bez Czarnobyla i Fukuszimy”, z Wladlenem Lepskym – likwidatorem skutków katastrofy w elektrowni jądrowej w Czarnobylu w 1986r. oraz z Toshinari Hata – świadkiem zeszłorocznych wydarzeń w Fukuszimie, które odbędzie się w I LO im. St. Dubois w Koszalinie w dniu 24 kwietnia (wtorek) o godz. 17:00.
Organizatorami spotkania są: Zieloni 2004 i Komitet Obywatelski „Nie dla atomu”. Patronat honorowy nad koszalińskim spotkaniem objęła Olga Roszak – Wójt Gminy Mielno.

Toshinari Hata wraz z rodzicami prowadził ekologiczne gospodarstwo rolne w odległości około 50 km od Fukuszimy; działacz organizacji promujących organiczne rolnictwo w Japonii. Obecnie również działacz ruchu antynuklearnego.

Wladlen Lepskyi lekarz, od listopada 1986 roku pełnił służbę w szpitalu w czarnobylskiej „zonie”, gdzie pracował jako starszy ordynator oddziału diagnostycznego, a później jako naczelnik służby medycznej przy Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej.

Zapraszamy!

*

Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress