Jak działa dobra energia?

2012-05-26_jak_dziala_dobra_energia_plakat 26 maja br. w godz. 11:00-14:00 w Namiocie Festiwalowym przy Amfiteatrze odbędą się warsztaty organizowane w ramach Festiwalu Koszart 2012 pt. „Atomowy Koszalin”.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat energii atomowej oraz alternatywnych form pozyskiwania energii.
Warsztaty będą formą gry, podczas której, reprezentując odległe interesy, wcielimy się w różne role i spróbujemy osiągnąć wyznaczone cele.
Z pomocą ekspertów, którzy doradzą, rozwieją wątpliwości, podpowiedzą różne fakty, będziemy starali się podejmować konstruktywne decyzje.

W drugiej części warsztatów wykreujemy w przestrzeni parku kwiatowy zapis warsztatów. Naszym materiałem będą kwiaty, które posadzone według określonych kształtów i kolorów stworzą odżywiającą się Słońcem dokumentację naszej gry.

Celem gry jest:

  • dostarczenie informacji na temat energii atomowej, poznanie przeciwstawnych punktów widzenia i umiejętność konstruktywnej analizy uzyskanych informacji
  • uświadomienie i refleksja nad zagadnieniem uzależnienia od energii i ograniczeń w jej pozyskiwaniu (Polska w Europie jest jednym z krajów, w którym nie oszczędza się energii elektrycznej)
  • dostarczenie wiedzy o alternatywnych źródłach energii (np. elektrownie wodne, wiatrowe, pływy morskie, energia słoneczna i inne)

Grupa wiekowa: 15+,
Ilość miejsc: 20
Godz. 11:00-12:30 gra,
Godz. 12:30-14:00 część kwiatowa,
Czas trwania 3 godz.

Prowadzenie: Paweł Kula, Maria Stafyniak (Stowarzyszenie Oswajanie Sztuki)

Warsztaty organizowane są w ramach projektu pt. Rewolucja energetyczna jest w Polsce możliwa: antyatomowe działania w kierunku zielonej energii i współfinansowane są ze środków Parlamentu Europejskiego.

*

Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress