III FESTYN PIECZONEJ GĘSI – WSPOMNIENIA

2 sierpnia 2014r odbył się III Festyn Pieczone Gęsi. Dzięki pięknej, wakacyjnej pogodzie frekwencja  wyjątkowo dopisała. Uczestnicy Festynu mogli skosztować domowych wypieków, swojskiego smalcu z ogórkami  małosolnymi, czy grillowanej karkówki. Jednak ani kolejka do ciast, ani do innych smakołyków, nie była tak długa jak do stoiska z pieczoną gęsią.  Wyśmienity smak gęsiny uraczył niejedno podniebienie najwybredniejszego nawet smakosza.

Rodzinna Zumba cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Rodzinna Zumba cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Kolejka do stoiska z gęsią.

Kolejka do stoiska z gęsią.

Szczęśliwa zwyciężczyni głównej nagrody loterii fantowej-PIECZONEJ GĘSI

Szczęśliwa zwyciężczyni głównej nagrody loterii fantowej-PIECZONEJ GĘSI

Gęsi wyrzeźbione podczas festynu.

Gęsi wyrzeźbione podczas festynu.

Stoisko antyatomowe.

Stoisko antyatomowe.

Zespół „Non-Stop” bawił przybyłych gości.

Najlepszy "grillowy" na świecie :-)

Najlepszy „grillowy” na świecie 🙂

W trakcie imprezy nie zabrakło konkursów dla małych i dużych.  Każdy mógł zatańczyć rodzinną zumbę w rytmie hitów tegorocznego lata.  Swoje pięć minut mieli także ratownicy WOPR, którzy w przejrzysty sposób zaprezentowali maluchom zasady bezpiecznego spędzania wakacji nad morzem.  Nie zabrakło także wspierania akcji „Dmuchnij i Sprawdź” promującej aktywny wypoczynek bez promili. Dzięki strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielenku chłopcy (bez względu na wiek) mogli, choć na chwilę poczuć się bohaterami siedząc w wozie strażackim.  Humoru imprezie dodał konkurs na najciekawsze przebranie za gęś. Przybyli goście podziwiali na miejscu rzeźbione w drewnie gęsi. W konkursie na najsmaczniejsze, domowe ciasto – jury wybrane z gości – degustowało swojskie wypieki, zaś gospodyni, która wygrała laur za kulinarne dzieło zabrała do domu nowy sprzęt kuchenny. Imprezie w Gąskach towarzyszyły żółte akcenty antyatomowe. Na oflagowanym stoisku można było obejrzeć film oraz zdjęcia z wizyty byłego Premiera Japonii Noto Kana w Wejherowie, w której uczestniczyła liczna delegacja aktywistów z Gminy Mielno.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Losy sprzedały się w ekspresowym tempie. A nagrodą główną była… cała, wielka upieczona gęś. Nad oprawą muzyczną Festynu czuwał zespół  Non Stop, który bogatym repertuarem poderwał ludzi do tańca… do nocy.
Impreza została dofinansowana ze środków Gminy Mielno.

*

Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress